به وب سايت
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي
خوش آمديد.

Skip Navigation Links
  خوش آمدید! Expand   خوش آمدید! 
 


امروز: پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397   
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي اولين مرکز رشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است. در این مرکز، يک محيط حمايتي در اختيار کارآفرينان قرار مي دهد تا در يک سيستم متمرکز بتواند از طريق بهره برداري مشترک از امکانات ضمن پرورش ايده هاي فناورانه خود، تجاري سازي محصول را انجام داده و براي هزينه هاي مربوطه تسهيلات دريافت کنند.


جستجو


عبارت مورد جستجو را وارد کنید:
 

ورود به سایت 


 
 
 رمز عبور را فراموش کرده امثبت نام کاربر جدید
 

واحد های فناور
 

واحدهاي فناور مستقر در مرکز رشد:
  - سامانه جراحی هوشمند پارسه
  - پژوهنگان پگاه پارسه
  - نانو سیستم پارس
  - فناوران نانو مقیاس
  - شایان مغناطیس
  - هسته فوتومد
  - فراورده های بافتی ایرانیان
  - پرتو نگار پرشیا
  - اوسینا
  - مدلهای پیشرفته زیستی
  - تجهیز افرینان نوری پارسه
  - شریف طب سیستم

واحدهاي فناور خارج شده از مرکز رشد:
  - یکتا تجهیز البرز
  - آرون تجهیز
  - نانو ساختار آسیا
 

مرکز رشد لوازم وتجهيزات پزشکي: صفحه اول   


معرفي مرکز رشد:
مرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي اولين مرکز رشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است که نزديک به ده سال سابقه درزمينه طراحي و ساخت تجهيزات پزشکي را از قبل دارا بوده و از نظر فني داراي  متخصصين مجرب در زمينه هاي مختلف پزشکي مي باشد.
اين مرکز در دوره ده ساله اي که حمايتهاي تحقيقاتي را  انجام مي داده توانسته است به تربيت تعداد زيادي از  فارغ التحصيلان دانشگاهي در زمينه  طراحي و ساخت  لوازم و تجهيزات پزشکي بپردازد که يکي از نتايج آن زايش چندين شرکت تخصصي تجهيزات پزشکي بوده است.
بعلاوه اين مرکز داراي تجهيزات آزمايشگاهي و کارگاههاي بسيار مناسب جهت ارائه خدمات تخصصي  به هسته هاي  انکوباتوري  مي باشد. يکي از امتيازات برترمرکز رشد لوازم و تجهيزات پزشکي وجود متخصصين مجرب درحوزه لوازم و تجهيزات پزشکي مي باشدکه موجب شده اين مرکز بعنوان کانون مشاوره در اين حوزه  به بخش هاي مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و وزارت صنايع و معادن درآيد. همچنين وجود  تعداد قابل توجهيPhD فيزيک پزشکي و مهندسي پزشکي در گرايشهاي بيومواد، بيو مکانيک و بيو الکتريک ميتواند بعنوان بازوي کارشناسي و مشاوره اي فني درخدمت هسته هاي انکوباتوري لوازم و تجهيزات پزشکي قرار گيرد. وجود اين مرکز در بزرگترين مجتمع بيمارستاني کشور و ارتباط با متخصصين پزشک در تمام گرايشها، مي تواند زمينه مشاوره کلينيکي در طراحي  و ساخت اقلام مذکور را فراهم سازد. در اين زمينه،  انجام آزمونهاي کلينيکي يکي از نقاط  قوت و قابل توجه  اين مرکز مي باشد که در  هيچ  مرکز  ديگري در کشور چنين شرايطي مهيا نمي باشد.
 

جايگاه مرکز رشد:
مراكز رشد فناوري در جهت کاربردي نمودن و تجاري سازي نتايج تحقيقات و توسعه فرهنگ کارآفريني در زمينه هاي مختلف تخصصي بنيان گذاري شده اند. اين مراکز با ارائه فضاي فيزيکي، خدمات مشاوره اي تخصصي، اطلاعات و پشتيباني سخت افزاري شرکت هاي تازه تاسيس را در جهت رشد و پايداري مولد در جامعه ياري مي نمايند تا پس از مدتي معين قادر به ارائه فعاليت مستقل در جامعه بوده و موجب افزايش اشتغال نيروهاي تحصيلکرده در جامعه گردند.
به علاوه اين مراکز به گونه اي طراحي شده اند که دانشگاهيان و فارغ التحصيلان بتوانند با بهره گيري از کارگروهي و کسب مهارتهاي لازم، در قالب شرکتهاي خصوصي به ارتقاء توانايي هاي تجاري و اقتصادي خود پرداخته و حضور موفق خود را در بازار کسب و کار آزاد آغاز نمايند. در کشور ايران از چند سال قبل به تدريج تاسيس مراکز رشد و پارکهاي فناوري گسترش يافته و هم اکنون تعداد زيادي از اين مراکز و پارکها، در زمينه هاي مختلف به خصوص ICT فعال مي باشند.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق است به مرکز رشد لوازم وتجهيزات پزشکي
ایجاد شده توسط: Mohammadi